Francouzský prezident François Hollande odhalí dnes v Paříži pamětní desky obětem teroristických útoků z ledna loňského roku, jimž dominoval atentát na pařížskou redakci týdeníku Charlie Hebdo. Islamisté tehdy během tří dnů zabili 17 lidí.

Hollande v doprovodu premiéra Manuela Vallse a pozůstalých odhalí pamětní desky v ulici Nicolas-Appert u bývalého sídla satirického listu Charlie Hebdo, před židovskou prodejnou potravin a na dalších místech, kde mladíci ve jménu džihádu vraždili. Všechny tři pachatele nakonec zastřelila policie.

Začne tak týden vzpomínkových akcí k ročnímu výročí teroristických útoků, které vyvrcholí v neděli velkým shromážděním na náměstí Republiky na památku tehdejších obětí. Opět tam bude Hollande a místní oblíbený rocker Johnny Hallyday zazpívá píseň Un dimanche de janvier (Jedna lednová neděle) připomínající ohromnou manifestaci Pařížanů na důkaz jejich neústupnosti před terorem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner