Vlivná organizace amerických homosexuálů se postavila za kandidaturu Hillary Clintonové v souboji o post příštího amerického prezidenta. Organizace Human Rights Campaign (HRC), která sdružuje zhruba 1,5 milionu příslušníků amerických sexuálních menšin, rozhodla o podpoře Clintonové na zasedání své správní rady, oznámila agentura AP.

Očekává se, že favoritka na nominaci Demokratické strany do prezidentského souboje přijme podporu od homosexuálního hnutí příští týden na shromáždění v Iowě. Právě tam se 1. února uskuteční první volební shromáždění demokratů i republikánů. HRC v prohlášení uvedla, že k zápasu za zvolení Clintonové zmobilizuje všechny své členy.

Americký nejvyšší soud loni rozhodl, že všichni Američané, bez ohledu na svou sexuální orientaci, mají právo na legální sňatek. Mnoho homosexuálů v USA se obává, že v případě vítězství republikánského kandidáta v letošních prezidentských volbách by se rozhodnutí mohlo změnit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner