Hasiči zasahující u požáru motorestu nedaleko Hlavence u Prahy vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Problém mají s nedostatkem vody, kterou musejí přivážet z několikakilometrové vzdálenosti. Hasičská auta k požáru přijíždějí po dálnici D10, která je pro ostatní vozidla ve směru na Prahu uzavřena. Na místě zasahuje kolem 30 jednotek, nikdo zatím nebyl zraněn, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Nedaleko motorestu je benzinová čerpací stanice.

„Požár stále nemáme pod kontrolou, vyhlásili jsme zvláštní stupeň požárního poplachu,“ uvedl Svoboda po 13:30. Důvodem je podle něj nedostatek hasicí vody. „Máme problém s tím, že tady mezi lesy není žádná hydrantová síť. Musíme vodu kyvadlově dovážet několik kilometrů, dokonce jsme kvůli tomu museli uzavřít dálnici. Jednotky po ní najíždějí v protisměru,“ dodal mluvčí.

Zatím není jasné, jak dlouho bude dálnice neprůjezdná. Řidiči by ve směru na Prahu měli sjet na 21. kilometru u obce Tuřice a na dálnici se vrátí na 17. kilometru právě za motorestem Čtyři kameny.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner