Více než osm desítek památek otevře dnes večer své brány návštěvníkům s netradičním programem a výjimečnou atmosférou. Do Hradozámecké noci se zapojují památky ve správě státu, měst i dalších vlastníků. Hlavní program letos bude na státním zámku Kratochvíle. Neobvyklou atmosféru především bývalých šlechtických sídel si v minulých pěti ročnících nenechaly ujít vždy tisíce lidí.

Přístupné ale budou nejen hrady a zámky. Poprvé se do Hradozámecké noci zapojí čtyři slavné brněnské vily – Jurkovičova vila, vila Löw-Beer, vila Stiassni a vila Tugendhat. Zájemci se mohou těšit na komentované prohlídky, koncerty či promítání.

V Praze bude program třeba v Senátu, který bude mít otevřeno od 19:00 do 23:00. Hlavním dějištěm bude tentokrát Valdštejnská zahrada v areálu horní komory parlamentu. Lidé se budou moci projít také Valdštejnským palácem po prohlídkové trase, která zahrnuje mimo jiné Mytologickou chodbu, Rytířskou síň a Hlavní sál, kde budou v každou celou hodinu přednášky o historii barokního paláce.

Až do 23:00 budou dnes otevřeny Palácové zahrady pod Pražským hradem s výhledem na pražské panorama. Otevřeno bude všech pět zahrad a trojdílná Sala terrena s nástěnnými malbami. Ve večerních hodinách budou zahrady osvětleny v romantické atmosféře, kterou doplní svíčky a louče na vybraných místech.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner