Dvě budovy na rohu pražských ulic Hybernská a Senovážná už opustili všichni squatteři, kteří je v sobotu obsadili. Několik posledních samo slezlo ze střechy ráno kolem sedmé, řekl ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan. Stejně jako zhruba třicítce ostatních, které policisté z objektu vyvedli už v noci, jim hrozí pokuta za přestupek. Zatím domy střeží policie, měli by je ale převzít jejich majitelé, což je stát a Praha, a ostrahu dal zajistit sami. Policie při zásahu zadržela několik desítek lidí, po výslechu na služebně je propouští. Zraněn nebyl nikdo, dodal policejní mluvčí.

Několik jich ale vylezlo na střechu, kterou odmítali opustit. Policie je tam přes noc nechala, aby oni nebo zasahující policisté neutrpěli při případné snaze dostat je pryč zranění. I tito lidé ale ráno budovy opustili, stejně jako ostatní budou podle Hulana čelit řízení za přestupek proti majetku a za neuposlechnutí výzvy úřední osoby.

Mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) Radek Ležatka ČTK už v sobotu řekl, že objekt, který patří státu, převzal úřad zhruba před rokem a půl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner