Nejméně osm obětí na životech si v noci na dnešek vyžádalo bombardování povstalci kontrolovaného města Arbín, které leží v oblasti východní Ghúty nedaleko Damašku. Mrtví jsou prvními civilními oběťmi od soboty, kdy v oblasti syrská armáda vyhlásila klid zbraní. S odkazem na sdělení Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) o tom informovala agentura Reuters.

Místní záchranáři uvedli, že mezi mrtvými bylo pět dětí a dvě ženy. Dalších 50 lidí bylo podle nich zraněno nebo se pohřešuje. Syrská armáda se k tvrzení nevyjádřila a provládní média se o náletech nezmínila.

„Poprvé od dohody o příměří ve východní Ghútě po náletech vojenských letounů zemřeli civilisté,“ uvedla v prohlášení SOHR.

Rusko, které je vojenským spojencem syrského diktátora Bašára Asada, v pondělí rozmístilo ve východní Ghútě vojenskou policii, jejímž úkolem bylo dohlížet na příměří, jež bylo uzavřeno v sobotu.

Syrská armáda, s vojenskou podporou Ruska a Íránu, v posledním roce dobyla zpět značnou část povstalci kontrolovaných území v okolí Damašku, včetně předměstí Darája a města Muadamíja.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner