Přistěhovalci, kteří se v dětství dostali do USA ilegálně, by prý pro jistotu neměli cestovat mimo zemi, až bude 20. ledna inaugurován zvolený prezident Donald Trump (pravicová Republikánská strana). S tímto varováním podle agentury AP přišla skupina právníků a řada amerických univerzit. Administrativa dosluhujícího prezidenta Baracka Obamy (levicová Demokratická strana) byla totiž vůči těmto mladým lidem vstřícná, což by se prý mohlo změnit 20. ledna, kdy se Trump oficiálně stane prezidentem Spojených států.

Před cestováním v tomto období své studenty z řad mladých nelegálních přistěhovalců varuje mimo jiné městská univerzita v New Yorku či Kalifornská státní univerzita.

Trump již před volbami sliboval, že na hranicích s Mexikem vybuduje krásnou velkou zeď, aby zabránil nelegální imigraci z Mexika, a rovněž se zavázal vyhostit miliony přistěhovalců bez dokladů.

Později upřesnil, že se v první řadě chce zaměřit na deportaci kriminálních živlů z řad imigrantů, které odhaduje na dva až tři miliony. V nedávném rozhovoru pro časopis TimeTrump také řekl, že s lidmi, kteří přišli do USA ilegálně jako děti, soucítí.

Od roku 2012 Obamova administrativa před deportací chrání 741.000 takových lidí. „Přišli sem, když byli velmi mladí, pracovali tu, studovali tu. Někteří byli dobří studenti. Teď pociťují nejistotu, protože nevědí, co s nimi bude… Vymyslíme řešení, které nás všechny učiní šťastné,“ řekl Trump.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner