Palestinský prezident Mahmúd Abbás souhlasí, že se sejde s předsedou izraelské vlády Benjaminem Netanjahuem na schůzce, která by se měla uskutečnit v Rusku. S odvoláním na informace palestinského velvyslanectví v Moskvě to dnes oznámila agentura Interfax. Datum setkání zatím nebylo stanoveno.

Úřad izraelského premiéra dnes oznámil, že Netanjahu zvažuje návrh ruského prezidenta Vladimira Putina, podle něhož by Rusko mohlo hostit izraelsko-palestinský summit. Mírové rozhovory mezi oběma stranami se zhroutily v roce 2014 a od té doby se je nepodařilo obnovit.

Abbás podle Interfaxu vyslovil souhlas s přímým jednáním s Netanjahuem už před třemi týdny. Datum schůzky bylo stanoveno na 9. září. Zdroje z palestinské ambasády ale dnes ruské agentuře sdělily, že na žádost Tel Avivu byl dohodnutý termín zrušen. O novém datu nyní jedná v Izraeli Putinův zmocněnec pro Blízký východ Michail Bogdanov.

Palestinské velvyslanectví v Moskvě očekává, že schůzka se uskuteční co nejdřív, uvedl Interfax. Časový rámec jednání ale zatím stanoven nebyl.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner