Íránské jednotky na syrské straně Golanských výšin vypálily zhruba 20 střel a raket na izraelské cíle v Golanských výšinách. Oznámil to mluvčí izraelské armády Jonathan Conricus. Syrská státní média s odvoláním na vojenské zdroje později oznámila, že syrská letecká obrana musela čelit palbě izraelských raket na svém území.

Izraelský systém raketové obrany podle mluvčího zastavil „několik“ raket. Zprávy o zraněných zatím nejsou a škody na izraelských pozicích jsou omezené. Izrael provedl odvetný úder, dodal Conricus, bližší informace však neposkytl.

Ani syrská média bližší informace neposkytla. Státní tisková agentura SANA a Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) informovaly o dělostřelecké palbě z území drženého Izraelem. Podle SOHR střely mířily na vojenské pozice syrské armády a spojeneckých sil.

Izraelská armáda krátce předtím oznámila, že v oblasti Golanských výšin zaznělo několik sirén, která varují před leteckými útoky, napsala agentura Reuters.

Napětí v regionu vzrostlo poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy se stahují z íránské jaderné dohody. To přimělo Izrael vyhlásit vysoký stupeň pohotovosti. Izraelská vláda je velkým zastáncem a obhájcem Trumpova rozhodnutí odstoupit od dohody.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner