Ozbrojenci z hnutí Islámský stát (IS) dnes zveřejnili nový videozáznam, na kterém je vidět, jak usmrtí údajného ruského špiona. Informovala o tom americká CNN. Pravdivost nahrávky nebylo možné ověřit. Na záznamu islamisté rovněž vyhrožují ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi. Videozáznam byl údajně natočen v baště radikálů, syrském města Rakka. Rusové se zapojili do bombardování islamistických cílů v Sýrii na konci září.

Jak popsala americká televize NBC News, na videu je vidět neidentifikovaný rukojmí v oranžové kombinéze, který klečí před jiným mužem držícím v ruce nůž. Ozbrojenec na záznamu mluví rusky a následně prořízne zajatcovi hrdlo. Snímek nese název Rusové, budete zklamaní a ponížení.

Podle informací, které zveřejnila izraelská média, je na záběrech údajný čečenský špion. Třiadvacetiletý muž prý na kameru přiznal, že Moskvě předával informace o 605 ruských občanech, kteří odešli bojovat k islamistům v Iráku a Sýrii. Předtím, než rukojmímu uřízne hlavu, ozbrojenec na videu říká: „Putine, ty pse, útočili jsme na Asada ještě před vaším příchodem, stejně tak jako na Američany a další spojence. A budeme útočit i na vás.“

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner