Radikálové z Islámského státu (IS) v iráckém Mosulu pozabíjeli 40 civilistů. Těla podle OSN pověsili na elektrické stožáry. Rada OSN pro lidská práva (HCR) má informace, že IS civilisty obvinil ze zrady a kolaborace. Rozmístil také muže, které označil za „syny chalífátu“ a vybavil pásy výbušnin, do ulic mosulského historického centra. Podle všeho jde o velmi mladé muže nebo ještě chlapce.

Několik zadržených žen skupina rozdělila mezi své bojovníky a oznámila ostatním ženám, že budou použity jako „doprovod“ konvojů IS.

HCR také tvrdí, že hromadný hrob s těly 100 pozabíjených lidí, který se nedávno našel v Hammám al-Alílu u Mosulu, je jenom jedním z pohřebišť, kde Islámský stát zakopal své oběti.

IS sám oznámil, že sťal šest svých bojovníků za to, že opustili bojiště severovýchodně od Mosulu.

Irácká armáda začala proti IS bojovat o Mosul v říjnu. Minulý týden se první jednotky dostaly na východní okraj města a po několikadenním klidu má být dnes ofenzíva obnovena. Podle armádních zdrojů vyrazí jednotky ze čtvrti As-Samah.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner