Itálie jako první ze zemí Evropské unie začne běžencům, kteří utíkají do Evropy, vydávat zdravotní karty. Od července je budou dostávat migranti v přijímacích uprchlických zařízeních v sicilském městě Trapani a na ostrově Lampedusa. Informovala o tom agentura ANSA.

„Karty budou obsahovat zdravotní údaje migrantů a umožní nám tak sledovat zdravotní péči těch, kteří přicházejí do Evropy,“ uvedla pro agenturu ANSA italská ministryně zdravotnictví Beatrice Lorenzinová.

Do tohoto projektu EU v rámci programu Care se kromě Itálie zapojí i Řecko, Malta, Chorvatsko a Slovinsko. Měla by tak být rovněž vytvořena databáze, která umožní na základě statistických údajů vyhodnocovat rizika konkrétních nemocí migrantů při jejich příchodu do Evropy.

Do Itálie připlulo letos přes Středozemní moře již 27.300 migrantů, za celý loňský rok jich bylo na 153.840. Nejvíce běženců přicházejících touto cestou je původem z Nigérie a Gambie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner