Italská policie oznámila, že rozbila islamistickou buňku, jejíž členové údajně zvažovali teroristický útok na hojně navštěvovaný most Rialto v Benátkách. Informovaly o tom dnes agentury.

Policie skupinu sledovala od loňského roku. Jejím členům odposlouchávala telefony i byty a sledovala jejich elektronickou komunikaci. Skupina vyjadřovala bezvýhradnou podporu takzvanému Islámskému státu (IS) a oslavovala teroristický útok z Londýna z minulého týdne. „Když zvážíme, kolik bezvěrců je v Benátkách, hned bychom se dostali do nebe, kdybychom bombu umístili na most Rialto,“ řekl jeden z nich. Zda skupina už měla připravené konkrétní plány útoku, není jasné. Prostřednictvím videí šířených radikály z IS se ale informovali o tom, jak se dá vraždit nožem.

Policie tři Kosovany zatkla, jednoho nezletilého zadržela, aby nemařil další vyšetřování. Všichni bydleli v historickém centru Benátek, kam ročně zavítají miliony turistů. Několik dalších lidí policisté vyšetřují kvůli jejich vazbám na zatčené, uvedl vrchní benátský žalobce Adelchi D’Ippolito.

Během pátrání, do kterého se zapojili odborníci na boj s terorismem a mafií, se uskutečnilo dvanáct domovních prohlídek v Benátkách a ve městě Treviso.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner