Italská policie zatkla dva lidi, Tunisana a Pákistánce, kteří na Twitteru jménem Islámského státu vyhrožovali útoky na známé památky a údajně též plánovali atentát na základnu italského letectva u města Brescia, na níž slouží i Američané. Podle italské prokuratury ale atentáty reálně nehrozily.

Dvojice k útokům neměla možnosti, neboť byla stále „ve fázi růstu“, řekl prokurátor Maurizio Romanelli na tiskové konferenci. Muži podle něj plánovali vycestovat do výcvikového střediska radikálů z Islámského státu a na internetu sháněli informace o možnostech podílet se na „svaté válce“.

Muži byli zadrženi v Brescii poblíž Milána. Policie v prohlášení uvedla, že pětatřicetiletý Tunisan založil účet na Twitteru nazvaný „Islámský stát v Římě“, kde jménem radikálů vyhrožoval útokem na římské Koloseum nebo milánskou katedrálu.

Italské bezpečnostní složky jsou už měsíce v nejvyšší pohotovosti, obávají se podle agentury AP útoků na ambasády, synagogy, kostely, Vatikán a památky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner