Italské úřady vyhostily muže, kterého podezíraly z vazby na tuniského teroristu, jehož zběsilá kamionová jízda loni na vánočním trhu v Berlíně usmrtila 12 lidí. S odkazem na dnešní prohlášení italského ministerstva vnitra o tom informovala agentura Reuters.

Šestatřicetiletý Tunisan žil na Sicílii, kde berlínský útočník Anis Amri byl vězněn a držen v deportačním centru, uvedlo ministerstvo vnitra. Amrimu dal vyhoštěný muž telefon a zůstali v kontaktu, když se Amri přestěhoval do Německa. Po útoku, který spáchal 19. prosince, se Amri vrátil do Itálie, kde ho nedaleko Milána zastřelila italská policie.

Italští vyšetřovatelé odposlouchávali hovory šestatřicetiletého Tunisana a zjistili, že byl v kontaktu s údajnými extremisty a plánoval se nelegální cestou dostat do Francie. Dopadli ho 2. května v Turíně na severu Itálie. Později byl vyhoštěn zpět do Tuniska.

Italské ministerstvo vnitra v prohlášení rovněž uvedlo, že od ledna 2015 vyhostilo 174 osob podezřelých z náboženského extremismu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner