Italské úřady zabavily podnikateli podezřelému z neplacení daní a z členství v římské mafii jachtu po bývalém fašistickém diktátorovi Benitu Mussolinim a další majetek v celkové hodnotě 28 milionů eur (757 milionů korun). Agentuře ANSA to sdělily zdroje blízké vyšetřování.

Zabaveno bylo celkem 75 nemovitostí, 32 parcel a loď s názvem Fiamma Nera (Černý plamen). Loď dostal Mussolini darem v roce 1935 od jistého fašistického byznysmena. V roce 1943 ji diktátor nechal v předvečer pádu fašistického režimu potopit, aby se nedostala do rukou nepřátel. Později byla vyzvednuta a opravena. Vystřídala pak několik majitelů a byla i několikrát přejmenována, než se dostala do rukou firmy nepřímo kontrolované mafií.

Podle italských médií je hlavním postiženým ze zabavení majetku společnost kontrolovaná Salvatorem Buzzim, již dříve odsouzeným vrahem ze sítě nazývané Mafia Capitale. Tu začali vyšetřovatelé rozplétat před třemi lety, kdy mimo jiné zadrželi i hlavu zločinecké skupiny, bývalého krajně pravicového teroristu Massima Carminatiho, zvaného Jednooký. Ten v 70. letech vedl římské neofašisty.

Carminatiho firmy údajně získávaly městské zakázky takřka ve všech sférách. Veřejnou dopravu, opravu domů, svoz odpadu a další služby zajišťovala společnost ovládaná mafiány.

Loni v listopadu začal rozsáhlý soudní proces se 46 osobami v případu nezákonného přidělování městských zakázek v Římě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner