Italský premiér Paolo Gentiloni podstoupil v noci na dnešek naléhavou operaci srdce. Informovala o tom dnes jeho mluvčí. Dvaašedesátiletému předsedovi vlády se udělalo špatně, když se v úterý vrátil z návštěvy Paříže. Podle mluvčí římské nemocnice se premiérovi po zákroku daří dobře.

Lékaři Gemelliho nemocnice v Římě provedli předsedovi vlády takzvanou angioplastiku, která má za cíl zprůchodnit uzavřené či zúžené tepny. K tomu dochází například v důsledku aterosklerózy nebo náhlým uzávěrem krevní sraženinou. Při chirurgickém zákroku se do tepny zasune balónek, který se v místě zúžení nafoukne.

Gentiloni stojí v čele italské vlády teprve od poloviny prosince, kdy ve funkci vystřídal Mattea Renziho. Předtím byl dva roky ministrem zahraničí. V úterý se Gentiloni v Paříži setkal s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem. Ve čtvrtek měl letět do Londýna, aby se setkal s britskou premiérkou Theresou Mayovou.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner