Šéf italského kabinetu Matteo Renzi dnes řekl, že neexistuje žádný důvod, proč spojovat dohromady boj proti terorismu a politické kroky v oblasti přistěhovalectví. Podle agentury AP premiér v New Yorku před novináři prohlásil, že „dávání bezpečnosti a imigrace do vzájemné souvislosti“ není v tuto chvíli opodstatněné.

Podle Renziho se teroristé, kteří se dostali do Evropy, nepřepravili na lodích, ale pohodlně v letadlech. Místem, kde vzniká v Evropě islámský extremismus, nejsou podle něho uprchlické tábory, ale věznice, kde se s největší pravděpodobností potrestaní muslimové radikalizují.

Renzi, který vyjádřil zklamání nad výsledky pátečního neformální summitu Evropské unie v Bratislavě, dnes také řekl, že pokud bude unie nadále postupovat tímto způsobem, bude se muset Itálie s problémem imigrace vypořádat sama.

Italský premiér je na zasedání Valného shromáždění OSN, které dnes pořádá jednodenní summit k řešení migrační krize. Česko na historicky prvním setkání na nejvyšší úrovni věnované výhradně tématu uprchlíků a migrace reprezentuje ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner