Washington 27. března (ČTK) – Dcera amerického prezidenta Ivanka Trumpová přijede na konci dubna do Berlína na summit na podporu ekonomických aktivit žen. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na vysokého amerického činitele. Podle něj pozvala Trumpovou německá kancléřka Angela Merkelová, když byla nedávno na návštěvě ve Washingtonu.

Trumpová se má objevit na summitu W20, což je na ženy zaměřená iniciativa v rámci skupiny nejvýznamnějších ekonomik G20. Program první dcery se ještě upřesňuje, Trumpová ale doufá, že bude moci studovat úspěšné učňovské obory, sdělil americký činitel, jenž si přál zůstat v anonymitě.

Merkelová a Trumpová spolu strávily čas, když kancléřka 17. března jednala v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. První dcera tehdy pomohla zařídit setkání mezi americkými a německými podnikateli, kteří hovořili o odborném vzdělávání.

Americký list Politico ale napsal, že Merkelová byla z Trumpové rozpačitá. Na kancléřce prý šlo poznat, že ji přítomnost ženy prodávající přes internet kabelky a šperky mezi šéfy zásadních amerických a německých firem – například BMW či Siemens – zarazila.

Nejstarší Trumpova dcera, kterou má současný americký prezident se svou první manželkou Ivanou původem z Československa, dostane vlastní pracovnu v Bílém domě, ač nebude mít žádnou oficiální funkci ve vládě svého otce.

Trumpa během kampaně obvinilo několik žen ze sexuálního obtěžování, ale i znásilnění. Nový americký prezident veškerou vinu popíral. Na veřejnost nicméně pronikla nahrávka z roku 2005, kde Trump s použitím vulgárních výrazů popisuje, jak se pokoušel mít sex s vdanou ženou a jak ho ženy nechávají, aby je líbal a osahával, protože je slavný.

Trump také na twitteru slovně napadl bývalou Miss Univers či nevybíravě hovořil o menstruaci televizní redaktorky. Navezl se i do matky padlého amerického vojáka muslimského vyznání.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner