Nejméně 25 lidí, včetně šesti dětí bylo dnes zraněno při ostřelování palestinského Pásma Gazy izraelskou armádou. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví. Izraelská armáda tvrdí, že bombardovala vojenské cíle teroristického hnutí Hamás. Reagovala tak na vypálení rakety z Pásma Gazy na izraelské území, při tom nebyl nikdo zraněn.

Izraelská armáda uvedla, že bombardovala vojenský výcvikový tábor a sklad zbraní Hamásu v reakci na raketu vystřelenou krátce předtím z Gazy. Podle svědků, na něž se odvolává agentura Reuters, utrpěli zranění lidé v budově poblíž výcvikového tábora.

Podle deníku The Times of Israel bylo zraněno 10 lidí, kteří byli převezeni do nemocnice. Agentura Reuters uvedla, že zraněno bylo 25 lidí, včetně šesti dětí.

K vypálení rakety z Pásma Gazy na izraelské území se nikdo nepřihlásil, Izrael má ale za to, že za tím stojí radikální hnutí Hamás. To vyhlásilo ode dneška začátek povstání proti Izraeli kvůli středečnímu oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že uznává Jeruzalém za hlavním město Izraele. Izrael Trumpův krok přivítal a označil ho za historický.

Na hranicích Pásma Gazy s Izraelem už dnes odpoledne zemřel nejméně jeden Palestinec, jehož zastřelila izraelská armáda při protestech Palestinců. Ti házeli na izraelské vojáky na hranicích kamení a posílali na ně hořící pneumatiky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner