Izraelská policie v rámci vyšetřování korupce zadržela několik vysokých představitelů místní telekomunikační společnosti Bezeq. Podle izraelských médií jsou mezi zadrženými osoby úzce spojené s premiérem Benjaminem Netanjahuem, který čelí vyšetřování v souvislosti se dvěma korupčními kauzami.

Podle izraelského listu Haarec policie vyšetřuje možné spojení mezi firmou Bezeq, jejím hlavním akcionářem Šaulem Elovitchem a izraelským premiérem. Televizní stanice Channel 2 uvedla, že Netanjahu si údajně zajistil příznivé zpravodajství o své osobě na zpravodajském serveru Walla, který je divizí Bezequ, výměnou za regulační opatření, díky nimž Elovitch získal stovky milionů šekelů (miliardy Kč).

Channel 2 tvrdí, že dva zadržení představitelé Bezequ jsou spojení s Netanjahuem a že premiéra zřejmě čeká výslech. Novináři ze zpravodajského serveru Walla naznačili, že byli tlačeni k tomu, aby se vyhýbali negativním zprávám o premiérovi, píše agentura AP.

Premiér již delší dobu čelí podezřením v souvislosti se dvěma kauzami. První se týká přijímání darů od bohatých podnikatelů a druhá ovlivňování médií. Netanjahu však veškerá obvinění odmítá a označuje se za oběť kampaně, která ho má zbavit moci.

Izraelská policie v úterý oznámila, že shromáždila dostatečné důkazy k obžalobě premiéra. Výsledky vyšetřování teď musí posoudit generální prokurátor, který také rozhodne o případné obžalobě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner