Izrael dnes rozhodl, že nebude vydávat rodinám těla palestinských radikálů z hnutí Hamas zabitých během útoků na izraelské občany. Místo toho útočníky pohřbí, uvedla agentura AFP. Kabinet premiéra Benjamina Netanjahua tak rozhodl nedlouho poté, co Hamas zveřejnil video zobrazující ironickou narozeninovou party pro izraelského vojáka Orona Šaula, který byl podle armády zabit během války v Gaze v roce 2014.

„Kabinet diskutoval o současné politice týkající se zacházení s těly teroristů z Hamasu zabitých během teroristických útoků a rozhodl, že jejich těla nebudou vracena, ale budou pohřbena,“ uvedl Netanjahův úřad na svém twitterovém účtu.

Detaily o pohřbívání radikálů nebyly zveřejněny. Vláda nicméně rovněž řešila způsoby, jak dostat zpátky ostatky vojáků zabitých během letní války v Gaze před více než dvěma lety a jak dosáhnout propuštění dvou izraelských civilistů, které nejspíš Hamas zadržuje.

Příslušníci Brigád mučedníka Izzudína Kásama, vojenského křídla Hamasu, ve svém novoročním prohlášení uvedli, že zveřejnili „dva videozáznamy u příležitosti 23. narozenin sionistického vojáka a vězně Orona Šaula“. Izraelská armáda se domnívá, že ještě další voják Hadar Goldin byl zabit spolu s Šaulem před dvěma lety a že Hamas jejich těla zadržuje, aby s nimi případně mohl se židovským státem obchodovat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner