Izraelská vláda je zcela jednotná proti „zločincům mezi naším lidem“ a bude vůči židovským extremistům uplatňovat politiku nulové tolerance. Na dnešním zasedání kabinetu to řekl premiér Benjamin Netanjahu v reakci na nedávné krvavé činy připisované ultraortodoxním židům. Před jeruzalémskou mešitou Al-Aksá podle agentury AFP během dnešního rána došlo ke střetům mezi muslimy a policií.

Izrael bude podle premiéra rozhodně potírat „nenávist, fanatismus a terorismus pocházející z jakékoli strany“. Netanjahu již předtím důrazně odsoudil páteční útok na dům palestinské rodiny na Západním břehu Jordánu, při němž uhořelo osmnáctiměsíční dítě. O den dříve pobodal radikální žid několik účastníků jeruzalémského pochodu Gay Pride za práva homosexuálů.

Po smrti palestinského kojence, jehož rodiče a čtyřletý bratr utrpěli při útoku, který je připisován obyvatelům nedaleké židovské osady, vážné popáleniny, vzrostlo napětí mezi oběma skupinami v zemi. Během dnešního rána se před vstupem do areálu mešity na Chrámové hoře, který policie kvůli obavám z násilností uzavřela, shromáždila skupina Palestinců nesoucích portréty zavražděného dítěte. Někteří z nich začali házet kameny na policisty, jimž se však podařilo situaci uklidnit.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner