Izrael dnes zveřejnil černou listinu organizací vyzývajících k bojkotu země a uvalení sankcí na Izrael kvůli jeho politice vůči Palestině. Aktivistům má být odepřen vstup do země, informovala dnes agentura DPA.

Izraelské ministerstvo pro strategické záležitosti zveřejnilo seznam 20 organizací, které se zapojily do mezinárodní kampaně Boycott, Divestment and Sanctions (BDS). Ta chce vyvolat ekonomický a politický tlak na Izrael a přimět ho tak k ukončení okupace Západního břehu Jordánu. Řada Izraelců obviňuje BDS z antisemitismu, neboť podle nich přehlíží palestinský podíl na vzájemném konfliktu.

Podle izraelských médií jsou na izraelském seznamu například německá kampaň BDS, britská skupina Friends of Al-Aqsa (FOA) nebo americká hnutí Code Pink a Jewish Voice for Peace (JVP).

„Přešli jsme od defenzivy k ofenzivě,“ řekl izraelský ministr pro strategické záležitosti a vnitřní bezpečnost Gilad Erdan. „Bojkotové organizace musí vědět, že stát Izrael je zastaví a bude bránit jejich zástupcům, aby cestovali do země a škodili občanům,“ dodal ministr.

DPA připomíná, že za jednoho z hlavních podporovatelů hnutí BDS je považován zpěvák britské skupiny Pink Floyd Roger Waters.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner