Damašek 23. dubna (ČTK) – Tři bojovníci syrských provládních milicí byli zabiti a dva další zraněni při dnešním izraelském ostřelování tábora těchto milicí na Golanských výšinách, na jihu syrské provincie Kunajtra u hranic s Izraelem. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na nejmenovaného představitele milicí. Izraelská armáda odmítla zprávu o útoku komentovat.

Tábor, který se stal terčem izraelského ostřelování, patří milicím Síly národní obrany (SNO), které bojují v občanské válce v Sýrii na straně režimu prezidenta Bašára Asada.

„Cílem izraelského útoku byl tábor Al-Favár milicí SNO v lokalitě Kunajtra. Jsou tam tři mučedníci (mrtví) a dva zranění,“ řekl zdroj AFP. Nemohl ale upřesnit, jestli šlo o dělostřelecký útok nebo nálet.

Od červnové války v roce 1967 okupuje Izrael 1200 kilometrů čtverečních Golanských výšin (severovýchodní část), izraelskou anexi tohoto území z roku 1981 mezinárodní společenství nikdy neuznalo. Zbývajících 510 kilometrů čtverečních Golanských výšin zůstává pod syrskou kontrolou.

Izrael a Sýrie jsou oficiálně stále ve válečném stavu. Linie příměří na Golanech byla považována za poměrně klidnou až do vypuknutí války v Sýrii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner