Izraelská armáda zničila tunel vedoucí z Gazy do Egypta a Izraele, oznámila dnes oficiální místa židovského státu. Podle obyvatel Gazy bombardovaly izraelské stíhačky oblast jižně od města Rafáhu při egyptské a izraelské hranici. Tunel vyhloubili bojovníci radikální skupiny Hamás, která enklávu Gazy kontroluje.

Žádné zprávy o případných obětech zatím nejsou k dispozici. Izrael bez dalších podrobností oznámil, že vyvinul nový způsob, jak podzemní tunely zjišťovat. Ministr obrany Avigdor Lieberman izraelské televizi řekl, že do konce letošního roku by všechny tunely Hamásu měly být zničeny.

Podle mluvčího izraelské armády byl „tunel teroristů“ dlouhý půldruhého kilometru a měl sloužit k útočným operacím v Izraeli, a to buď přímo nebo přes egyptské území.

Tunely obvykle slouží k přepravě zboží nejrůznějšího druhu, Hamás je používá i k pašování zbraní do Gazy a vysílání bojovníků do Izraele. Během poslední války v Gaze v roce 2014 existovalo údajně několik desítek takových tunelů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner