Jeruzalém 16. července (ČTK) – Izraelští vojáci dnes na Západním břehu Jordánu zabili Palestince, který se na ně pokoušel zaútočit střelnou zbraní. Incident se podle agentury AFP odehrál v době, kdy policie přišla čtyřiatřicetiletého Palestince zatknout. Jeho druha policisté při zatýkání postřelili.

Oba Palestinci byli podezřelí, že se v sobotu na Západním břehu zapojili do útoků proti izraelským bezpečnostním složkám. „Terorista byl nalezen a obklíčen, a když na vojáky namířil zbraň, byl zastřelen,“ uvedla v komuniké izraelská policie.

V pátek v Jeruzalémě tři útočníci poblíž svatých míst muslimů a židů začali střílet a zranili tři izraelské policisty. Dvěma z nich způsobili těžká zranění, kterým policisté později podlehli. Jiní policisté všechny tři ozbrojence zastřelili.

Za poslední dva roky při násilnostech v Izraelem okupovaných územích zahynulo přes 280 Palestinců a 44 Izraelců. Většina palestinských obětí byli osamělí útočníci, často mladí, ozbrojení nožem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner