Útočné inzeráty, které se objevily v tisku a spojují kandidaturu Jiřího Drahoše s podporou migrace, bere Drahoš jako součást očekávané kampaně proti sobě před druhým kolem prezidentských voleb. V Klatovech dnes na setkání s veřejností řekl, že to čekal, a že předpokládá další podrazy a lumpárny. „Dementujeme to stále a budeme také apelovat na zdravý rozum lidí, ať všemu nevěří,“ uvedl dnes Drahoš před 300 lidmi na klatovském náměstí.

Návštěva Plzeňského kraje je součástí jeho výjezdů do krajů před druhým kolem prezidentských voleb.

„Budeme se určitě bránit a budu se proti tomu vymezovat třeba i v těch debatách, ale není to tak jednoduché,“ komentoval inzeráty Drahoš.

Spolek Přátelé Miloše Zemana zveřejnil v některých denících inzerát, který podporuje současného prezidenta a útočí na Drahoše. Spojuje ho s podporou migrace. Inzerát hlásá „Stop imigrantům a Drahošovi. Tato země je naše!“ a nabádá k volbě Zemana. Zadavatelem je firma Euro – Agency, jež podle Zemanova transparentního účtu před prvním kolem voleb zaplatila 1,8 milionu Kč právě za inzerci v denním tisku.

Drahoš dnes řekl, že souhlasí s první částí věty na inzerátu, „Stop imigratům…“. „Musíme zastavit migraci, zejména tu směrem z Afriky a z těchto zemí,“ naléhal. Evropa podle něj není schopna problém vyřešit a musí pomoci lidem v jejich zemích. Nelze podporovat pašerácký byznys a Evropská unie podle Drahoše migraci nemůže řešit otevřením hranic.

„Musíme chránit hranice Schengenu, a musíme to zvládnout a my to zvládneme. Ale musíme to zvládnout jako Evropa, nemůžeme to zvládnout jako Česká republika, že zabetonujeme svoje hranice a budeme se tvářit, že je vše v pořádku a budeme čekat, až ty hranice začne někdo přelézat,“ uvedl.

K otázce, zda je připraven na podrazy, které přijdou, řekl, že kampaň proto němu může protistrana přehnat. „Doufám, že aspoň rozumní lidé, a já pořád věřím, že jich je tady většina, pochopí, že jsou to výmysly a lži,“ uvedl.

Drahoš také ujistil, že televizní debaty s Milošem Zemanem budou určitě jen dvě. „Radši jedu do Klatov a budu jezdit ještě do dalších míst. Pro mě jsou důležitější voliči než čtyři debaty. O čem? Vždyť sám Zeman řekl, že by to byla nuda,“ dodal. ČTK řekl, že se připravuje a čeká, že v nich přijdou i podpásové údery.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner