Madrid/Barcelona 28. října (ČTK) – Menšinový odborový svaz v Katalánsku, který sdružuje zaměstnance různých odvětví, včetně veřejné správy, školství či zdravotnictví, vyhlásil od pondělka desetidenní generální stávku. Informoval o tom dnes deník El País. Podle něj není zatím jasné, jak se ke stávce postaví ostatní odborové svazy. Ty větší podle deníku nesouhlasí s rezolucí o nezávislosti, kterou v pátek vyhlásil katalánský parlament.

Stávku vyhlásila Konfederace katalánských svazů (CSC), která ji avizovala už v pátek. Podle dřívějších informací tak chce protestovat proti aplikaci ústavního článku 155, na jehož základě Madrid ode dneška omezil autonomii Katalánska. Podle CSC se omezením autonomie změní pracovní podmínky zaměstnanců, kteří tak nebudou moci „normálně“ vykonávat svou práci.

Větší odborové svazy se zatím nevyjádřily. Podle pátečních informací ale tyto svazy nesouhlasí s rezolucí o nezávislosti Katalánska. Budou prý ale bedlivě sledovat vývoj během dalších dní, uvedl deník El País.

CSC sdružuje zaměstnance různých sektorů – služeb, veřejné správy, průmyslu, školství či zdravotnictví.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner