Polovička Rusů, přesněji 49 procent, je pro ukončení ruské vojenské operace v Sýrii. Pokračovat v tažení si přeje 30 procent dotázaných v průzkumu nezávislého střediska Levada, o kterém dnes informovala agentura Interfax. Zbývající pětina se nevyjádřila.

Skoro třetina dotázaných, 32 procent, se obává, aby se Sýrie nestala pro Rusko „novým Afghánistánem“. Dvě pětiny považují takový vývoj za málo pravděpodobný, desetina jej vylučuje.

Z Afghánistánu se sovětská vojska stáhla po devíti letech bezúspěšného válčení. Tato porážka předznamenala pád komunistického režimu a rozpad Sovětského svazu.

Skoro pětina Rusů sleduje situaci v Sýrii podle ankety pozorně, více než polovička tvrdí, že ví, co se v Sýrii děje, zatímco čtvrtina se o dění v blízkovýchodní zemi nezajímá.

V Sýrii od předloňského září ruské letectvo podporuje vládní síly prezidenta Bašára Asada. V bojích v Sýrii podle úřadů zahynulo 34 ruských vojáků. Tato čísla ale nezahrnují ruské žoldnéře, válčící v Sýrii na základě soukromých kontraktů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner