Lídrem jihočeské kandidátky ODS v podzimních krajských volbách bude poslanec Jan Zahradník. Rozhodl o tom regionální sněm strany. Kandidáti na něm rovněž zvolili krajského předsedu, jímž se stal opět bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Kompletní kandidátku pro krajské volby jihočeští občanští demokraté sestaví na jaře, řekl Kuba.

„Mé cíle ve funkci předsedy jsou celkem jasné. Letos nás čekají krajské volby a já se budu snažit, aby v nich ODS maximálně uspěla,“ uvedl Kuba, jenž stranu v regionu vede od roku 2008. Dodal, že zatím nechce spekulovat o tom, zda on konkrétně bude figurovat na kandidátní listině pro krajské volby. „O tom všem se bude teprve rozhodovat. Pokud Jan Zahradník bude stát o to, abych kandidoval na některém z míst, jsem připravený tuto nabídku přijmout,“ uvedl Kuba.

Zahradník byl prvním hejtmanem Jihočeského kraje. V roce 2008 jej po volbách vystřídal Jiří Zimola (ČSSD), který je ve funkci stále. Současný hejtman v minulosti připustil svou kandidaturu i pro letošní podzimní volby.

Jihočeská ODS dnes také nominovala pro celostátní sněm na předsedu strany Petra Fialu. „Získal masivní podporu napříč všemi oblastmi. O jiném jménu nepadla ani zmínka,“ řekl Kuba.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner