Moskva 13. března (ČTK) – Předem neohlášené bojové cvičení zahájila dnes ruská armáda v jižním vojenském okruhu, včetně ruských vojenských základen v Arménii a v Abcházii. Informovala o tom agentura TASS, která se odvolává na tiskovou službu armády. Podle ní se cvičení účastní kolem 6000 vojáků.

Jednotky byly po vyhlášení poplachu uvedeny do stavu nejvyšší bojové pohotovosti a přesunuly se na stanovená místa, kde budou v cvičení pokračovat. Jeho součástí má být rovněž ostrá střelba, kontrola bojové a speciální připravenosti jednotek a také přesun do neznámého terénu, včetně využití železnice a letecké přepravy.

Do cvičení je podle armády zapojeno kolem 1500 kusů bojové a speciální techniky. Cvičení se týká „řady jednotek dislokovaných v Krasnodarském a Stavropolském kraji, v Astrachanské a Volgogradské oblasti, v Adygejské a Karačajevsko-Čerkeské autonomní republice a také útvarů ruských vojenských základen v Arménii a v Abcházii,“ oznámila armáda.

„Hlavním úkolem tohoto cvičení je prověrka bojové připravenosti jednotek plnit stanovené úkoly a rovněž zhodnocení úrovně bojové přípravy vojáků,“ uvedla tisková služba jižního vojenského okruhu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner