Deník Právo informuje o kolapsu Jiřího Suchého, který se měl odehrát při koncertě s jeho kolegyní Jitkou Molavcovou. Jednalo se o vystoupení v Klatovech.

„Včera byl do klatovské nemocnice přijat muž tohoto věku a dnes byl propuštěn do domácího ošetřování,“ uvedl v úterý mluvčí Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje Jiří Kokoška pro Novinky.cz.

Zrušeno muselo být úterní představení operety Mam’zelle Nitouche ve Žďáru nad Sázavou, umělec však již byl propuštěn do domácí péče.

Jiří Suchý oslaví 1: října 85. narozeniny. Vystudoval střední školu a poté pracoval jako reklamní grafik, zároveň se věnoval divadlu a hudbě. Psal písňové texty a hrál na kotrabas. V pražské Redutě začala jeho spolupráce s Jiřím Šlitrem a Miroslavem Horníčkem, později i s Ivanem Vyskočilem. V roce 1958 založili spolu Divadlo Na Zábradlí, jež otevřeli hrou Kdyby tisíc klarinetů, později zfilmovanou.

Brzy po vzniku Divadla Na zábradlí založil s kolegy divadlo SEMAFOR (SEdm MAlých FORem), kde v roce 1966 vznikl i Jonáš klub jako středisko nekonformního kulturního života.

Po Šlitrově smrti a díky nepříznivým politickým poměrům byly Suchého tvůrčí možnosti značně omezeny. Spolupráce s F. Havlíkem však pokračovala dál a na jevišti se jeho partnery stali např. Josef Dvořák a zejména zpěvačka a herečka Jitka Molavcová. Po listopadu 1989 se Suchý stal opět ředitelem Semaforu, založil vydavatelství Klokočí a filmovou společnost Perplex.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner