Kolombo 17. dubna – Na nejméně 27 mrtvých stoupla bilance sesuvu skládky odpadků, která se v pátek zřítila na domy na předměstí srílanského hlavního města Kolomba. Dalších zhruba 30 lidí je stále pohřešováno, informovala dnes agentura AP. Zranění utrpělo nejméně 12 osob a zcela zničeno bylo 79 domů. Policisté a vojáci dál prohledávají trosky.

Více než 90 metrů vysoká hromada nejrůznějšího odpadu se zhroutila poté, co na ní v pátek večer místního času vypukl požár. Obří skládka odpadu, která slouží pro celé hlavní město, byla už v minulosti terčem kritiky coby potenciální zdroj nebezpečí pro obyvatele žijící v jejím okolí.

Podle informací agentury AFP bylo denně na skládku přidáváno zhruba 800 tun odpadu. Vláda prý už delší dobu plánovala její odstranění.

Minulý měsíc se podobné neštěstí stalo v hlavním městě Etiopie Addis Abebě. Pod zřícenou skládkou zahynulo nejméně 113 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner