Jižní Korea má v pohotovosti elitní vojáky připravené zavraždit severokorejského vůdce Kim Čong-una, pokud by se země cítila ohrožená severokorejskými jadernými zbraněmi. Informuje o tom zpravodajský server CNN. Skutečnost, že Soul je připraven na podobný scénář, potvrdil tento týden před jihokorejským parlamentem ministr obrany Han Min-ku.

„Jižní Korea má kompletní představu i plán, jak použít přesně zacílené rakety proti vojenským zařízením nepřítele a také jak eliminovat vedení země,“ prohlásil ministr.

Spekulace o tom, že má Jižní Korea přichystané podobné plány pro případ svého ohrožení, zaznívaly už dlouho, ale otevřené a jednoznačné potvrzení z úst ministra je považováno za překvapivé.

Jižní Korea zesílila svou rétoriku proti severokorejskému vedení od 9. září, kdy KLDR provedla úspěšnou zkoušku jaderné hlavice. Tento týden komunistická Severní Korea testovala nový typ výkonného raketového motoru, který by bylo možné použít v mezikontinentálních balistických střelách.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner