Izraelský policista, jehož dnes nožem napadl v Jeruzalémě Arab, byl zraněn, ale stačil útočníka zastřelit. Podle izraelských sdělovacích prostředků je policistovo zranění středně těžké. Útočníka později v Izraeli identifikovali jako muže jordánské národnosti.

Policistu pobodal na krku a na hlavě, při převozu do nemocnice byl Izraelec při vědomí. Při útoku byl lehce zraněn další muž. Jordánec podle izraelských sdělovacích prostředků přijel do Izraele jako turista před několika dny.

Incident se stal u Lví brány, za níž začíná Via Dolorosa – Křížová cesta. Útočník se v úzké uličce rychle přiblížil k policistovi a začal ho bodat. Muž se ale stačil chopit zbraně a střílet. Podobné incidenty se odehrávají v Izraeli a na Západním břehu Jordánu od podzimu roku 2015. O život při nich přišlo přes 260 Palestinců a na izraelské straně je více než 40 mrtvých. Palestinské oběti jsou především útočníci.

Jiný jordánský občan v Jeruzalémě utočil už loni. Vrhl se na Izraelce s noži v obou rukách, ale byl zastřelen. Jordánská vláda tehdy požádala Izrael o vysvětlení, v Jordánsku byl incident označen za vraždu.

Izraelský prokurátor ve čtvrtek obvinil palestinského muže z vraždy britské studentky Hannah Bladonové. Palestinec v dubnu ohrožoval nožem lidi v tramvaji v centru Jeruzaléma a mladé Britce, která byla v Izraeli na výměnném studijním programu, způsobil těžká zranění, jimž žena podlehla.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner