Ministr zemědělství v úterý potvrdil, že nebude protikandidátem Pavlu Bělobrádkovi při volbě předsedy lidovců. Podle slov Mariana Jurečky je vedení v současnosti jednotné a on sám nemá potřebu směřovat stranu jiným směrem, než se KDU-ČSL doposud vydává.

Na květnovém sjezdu strany tak bude své předsednictví obhajovat Pavel Bělobrádek, který na konci loňského roku připustil, že jeho kandidatura bude na dlouhou dobu poslední. Jurečka má sice mezi členy lidovců velkou podporu, ale ani ta ho nepřesvědčila, aby se utkal o předsednické křeslo. „Poctivě jsem tuto variantu zvažoval, všechna její pro a proti. Zvažoval jsem případné dopady na rodinu, na moji práci ministra zemědělství a na fungování KDU-ČSL,“ uvedl ministr zemědělství ve svém tiskovém prohlášení. Spolupráci s Bělobrádkem si Jurečka chválí.

Pod vedením současného předsedy se straně povedl návrat do Sněmovny, dobře KDU-ČSL dopadla i v evropských, komunálních a senátních volbách.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner