K nedělnímu atentátu spáchanému na jihu Jordánska se dnes přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Čtyři ozbrojenci při útoku na policejní hlídky zabili devět lidí, mezi nimiž byli policisté i civilisté. Ve stejné oblasti došlo dnes k další přestřelce, při které přišli o život čtyři policisté, uvedla agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaný bezpečnostní zdroj.

Jordánsko ihned po nedělním útoku zahájilo rozsáhlou pátrací akci s cílem dopadnout všechny osoby podezřelé z napojení na čtveřici útočníků. Dnešní přestřelka se odehrála během razie v domě v jedné z vesnic severně od města Karak, kde se údajně ukrývali islamističtí radikálové. Při střelbě zahynuli čtyři muži zákona, o život rovněž přišlo blíže neurčené množství ozbrojenců, uvedla jordánská tisková agentura Petra. Další radikálové byli zadrženi.

IS dnes oznámil, že nedělní útok spáchali čtyři jeho bojovníci, kteří sami zahynuli. Jordánské úřady zatím k útočníkům podrobnosti nesdělily, místní bezpečnostní složky se domnívají, že šlo o občany Jordánska.

Dějištěm nedělního útoku bylo město Karak, z nějž se útočníci uchýlili na tamní historickou pevnost, ale policisté je zlikvidovali. Mezi mrtvými bylo pět policistů, kanadská turistka a další tři civilisté.

Jordánsko je spojencem Spojených států a jednou z arabských zemí, které se podílejí na letecké kampani proti ozbrojencům z IS v sousední Sýrii.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner