Ke žhářskému útoku na ubytovnu pro žadatele o azyl v západoněmeckém městě Altena se přiznal místní hasič. S odvoláním na policii o tom dnes informovala agentura DPA. Německo v uplynulých měsících postihla série útoků na chystané či sloužící ubytovny pro uprchlíky.
Pětadvacetiletý hasič zapálil podkroví ubytovny v Alteně, asi 30 kilometrů jižně od Dortmundu, pomocí benzinu minulou sobotu. Jeho 23letý komplic mezitím u domu hlídal, zda někdo nejde. Oba pachatelé podle policie pocházeli z blízkého okolí. Motivem jejich činu údajně bylo přání, aby v jejich blízkosti nežili žádní uprchlíci.
Teprve dva dny před vypuknutím požáru do ubytovny v Alteně ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko dorazilo sedm uprchlíků ze Sýrie. Při požáru se nikdo z nich nezranil, způsobená škoda na domu se ale vyšplhala na 20 000 eur (540 000 Kč).
Německé úřady zaznamenaly letos už desítky žhářských útoků na zprovozněné či plánované ubytovny pro migranty. Podle Hanse-Georga Maassena, předsedy Spolkového úřadu pro ochranu ústavy (BfV), který vykonává v Německu funkci civilní kontrarozvědky, byla většina z nich činem jednotlivců pocházejících z bezprostředního okolí místa.
Podle vládní prognózy dorazí letos do Německa až 800 000 běženců, což je proti loňsku asi čtyřnásobek. Mnohé odhady ale hovoří o tom, že by do Německa mohlo letos dorazit až 1,5 milionu migrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner