Před soudem v San Francisku má dnes znovu stanout Rus Jevgenij Nikulin, jehož minulý týden Česká republika vydala Spojeným státům kvůli podezření z rozsáhlých kybernetických útoků na sociální sítě a počítačové systémy. Třicetiletý Rus má vyslechnout verdikt soudkyně Elizabeth Laporteové o vazbě a soud by měl rovněž rozhodnout o přidělení obhájce. Slyšení před severokalifornským federálním soudem je naplánováno na 18:30 SELČ.

Nikulin se před soudem v San Francisku poprvé objevil minulý týden v pátek, krátce po deportaci z Česka. Prohlásil, že se cítí nevinen.

Pokud bude odsouzen, hrozí Nikulinovi víc než 30 let vězení a pokuta přesahují jeden milion dolarů (20,6 milionu Kč). Podle zveřejněného obvinění se Nikulin dopustil průniku do počítačového systému, poškození chráněného počítače, krádeže identity a obchodování s prostředky pro neoprávněný přístup do počítačových systémů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner