Kanadská policie ve středu zlikvidovala muže, jehož podezírala z přípravy sebevražedného teroristického útoku. Informuje o tom agentura Reuters, podle jejíhož zdroje šlo o člověka již loni zadrženého kvůli podpoře teroristické organizace Islámský stát (IS).

Tímto mužem je Aaron Driver, který na nově natočeném videu pohrozil útokem na velké kanadské město. Driver bydlel ve městečku Strathroy ležícím přes 200 kilometrů od Toronta.

Podle svědků citovaných kanadskými médií proběhl ve středu velký policejní zásah právě v jednom z domů ve Strathroy. Více než dvě desítky policejních vozů obléhaly dům, načež se prý ozvaly hlasité zvuky střelby.

Policie uvedla, že reagovala na důvěryhodné informace o hrozícím útoku, kterému bylo nutno zabránit. O zásahu byl informován premiér Justin Trudeau.

Driver sice nebyl po loňském zadržení obviněn ze žádného zločinu, soudní příkaz mu však omezil pohyb a zakázal veřejné projevy na internetu či kontakt s IS a dalšími podobnými skupinami.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner