Moskva 5. května (ČTK) – Vlastník moskevské budovy, ve které sídlí federální štáb ruského opozičního lídra Alexeje Navalného, dnes kancelář vyzval, aby se 6. května vystěhovala. Informoval o tom zpravodajský server BBC s odkazem na šéfa štábu Leonida Volkova. Opustit pronajaté prostory Navalného týmu požadují prý i v dalších městech.

Náhlou výpovědí nájmu se podle Volkova budou zabývat Navalného právníci. V nájemní smlouvě je totiž prý uvedena měsíční výpovědní lhůta.

„Je to nepříjemné, ale není to pro nás až tak těžká rána. Sídlo pro náš štáb je potřeba především v regionech, v metropoli můžeme pracovat i z domova,“ řekl Volkov. Najít přitom prostory pro kancelář týmu Navalného je podle něj v Moskvě těžší.

Na svém facebooku pak šéf štábu napsal, že kanceláře opozičního předáka chtějí z pronajatých prostorů vystěhovat i ve Vladimiru, Volgogradu, Vladivostoku a Krasnodaru.

Navalnyj je považovaný za hlavní postavu ruské opozice, v prezidentských volbách v březnu 2018 se chce postavit stávající hlavě státu Vladamiru Putinovi. Zda však kandidovat skutečně bude, je zatím nejisté. Ruský oblastní soud totiž ve středu zamítl Navalného odvolání proti podmíněnému pětiletému trestu vězení za to, že okradl lesnický podnik Kirovles. Podle ruských zákonů tak Navalnyj jako pravomocně odsouzený kandidovat nemůže.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner