Plzeň 28. dubna (ČTK) – Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová by měla v Plzeňském kraji vést kandidátku hnutí ANO pro podzimní parlamentní volby. Rozhodli o tom dnes delegáti krajského sněmu v Plzni, řekl ČTK předseda krajské organizace Jan Volný. Ze sněmu vzešel návrh kandidátky, který musí ještě následně potvrdit nebo změnit vedení ANO.

Za Šlechtovou jsou na dalších místech kandidátky všichni současní poslanci ANO za Plzeňský kraj – Jan Volný na druhém místě, za ním Pavel Šrámek a Miloslava Rutová. Na páté místo kandidátky navrhl krajský sněm náměstka ministra zdravotnictví Kamala Farhana.

Plzeňský kraj má nyní v Poslanecké sněmovně 11 zástupců – po třech poslancích z ANO a ČSSD, po dvou zástupcích KSČM a TOP 09 a Starostů a jednoho poslance z ODS.

Své lídry si pro podzimní volby zvolily za Plzeňský kraj i jiné strany. Bývalá rektorka Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni a současná děkanka Fakulty zdravotnických studií univerzity Ilona Mauritzová povede jako nestraník kandidátku ODS. Komunisty povede jednapadesátiletý poslanec Jiří Valenta. Lídrem Pirátů v kraji bude předseda krajské organizace, konstruktér a vědecký pracovník z Fakulty strojní v Plzni Lukáš Bartoň. V dalších stranách zatím o lídrovi jednají.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner