Kauzu Petra Kramného převzal u Nejvyššího soudu (NS) jiný senát. Z databáze InfoSoud vyplývá, že po soudci Vladimíru Veselém je kvůli podjatosti vyloučen z projednávání celý šestý senát a kauza je nyní vedena pod sedmým senátem. Důsledkem může být odklad verdiktu NS. Noví soudci se musejí s případem obeznámit.

Kramný si ve vězení odpykává 28 let. Podle pravomocného verdiktu v roce 2013 na dovolené v Egyptě zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu popírá.

Spolek Šalamoun v polovině ledna upozornil na to, že je z projednávání kauzy vyloučen soudce Veselý. Loni byl na obědě se soudním znalcem, který se podílel na revizní expertize v Kramného kauze. Řeč se stočila i na sledovaný případ. Veselý o setkání podle Šalamounu sám informoval trestní kolegium NS.

V polovině ledna byl případ ještě stále přidělen šestému senátu, kde kromě Veselého figurovali Jan Engelmann, Ivo Kouřil a Marta Ondrušová. Podle Tn.cz ale Kramného obhajoba zpochybnila nestrannost celého šestého senátu.

Mluvčí NS Petr Tomíček ČTK potvrdil, že senát o námitce jednal 19. ledna. Výsledek komentovat nechtěl kvůli nejistotě, zda už účastníci řízení mají usnesení. Z InfoSoudu ale plyne, že kauzu už převzal sedmý senát, tedy Petr Hrachovec, Michal Mikláš a Jindřich Urbánek.

Podle egyptských úřadů šestatřicetiletá žena a osmiletá dívka zemřely na následky dehydratace nebo otravy. Po převozu těl čeští znalci došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Potvrdil to i revizní znalecký posudek. Expertizy jsou opakovaně terčem kritiky obhajoby.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner