Kazašská metropole Astana nejspíš brzy dostane nové jméno. Dohodli se na tom poslanci kazašského parlamentu. Varianty jsou dvě: buď Nursultan, nebo Nazarbajev. Podle informace kazašských médií tak chtějí zastupitelé národu navěky připomenout zásluhy prvního a zatím jediného prezidenta nezávislého Kazachstánu Nursultana Nazarbajeva.

Podle předkladatele návrhu poslance Kanyše Sultanova jde o krok ve světě obvyklý. Kazašský národ si prý změnu názvu hlavního města zaslouží. Jménem šestasedmdesátiletého prezidenta by měly být pojmenovány i další lokality a významné objekty v zemi, napsala agentura Tengrinews.

Návrh, který na středečním společném zasedání obou parlamentních komor podpořilo mnoho poslanců a ministrů, musí schválit sám Nazarbajev. „Může souhlasit, může i nesouhlasit. Schválí-li návrh, bude vytvořena zvláštní komise, která věc promyslí,“ řekl novinářům poslanec Vladislav Kosarjov.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner