Severní Korea je připravena provést nový jaderný test. Podle agentury Reuters to prohlásil jeden z představitelů jihokorejské armády. Zpravodajský server Fox News s odvoláním na americké činitele uvedl, že KLDR je v poslední fázi přípravy na novou zkoušku atomové bomby. Uskutečnit by ji prý mohla během nadcházejících několika dní.

Americká a jihokorejská armáda pozorně sledují severokorejskou lokalitu Pchunggje v hornaté izolované provincii Hamgjong pukto na severovýchodě země, kde se konají podzemní jaderné zkoušky, sdělil představitel jihokorejské armády. „KLDR může test provést kdykoli, závisí jen na rozhodnutí jejího vedení,“ dodal.

V loňském roce provedla Severní Korea dvě nukleární zkoušky a sérii raketových testů, čímž porušila rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Celkem Pchjongjang uskutečnil již pět jaderných zkoušek.

Zpravodajský server Fox News ve čtvrtek napsal, že Pchjongjang je v poslední fázi příprav na další jadernou zkoušku, která by se mohla uskutečnit do konce tohoto měsíce. Citoval přitom americké činitele, kteří mají přístup k tajným informacím.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner