Koaliční krize na Slovensku, kterou prohloubil požadavek nejmenší vládní strany Most-Híd vypsat předčasné volby, neochromila schůzi kabinetu premiéra Roberta Fica ani zasedání parlamentu. Vláda dnes projednala všechny plánované materiály a poslanci koaličních stran ve sněmovně hlasovali jednotně. Jednání politiků o způsobu řešení politické krize v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky přitom pokračují i dnes. Premiér a předseda nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Fico jejich průběh od začátku tohoto týdne veřejně zatím nekomentoval.

Slovenští poslanci stihli od úterý na stávající schůzi parlamentu projednat již většinu materiálů. Největší opoziční strany v úvodu ale stáhly z programu své návrhy zákonů s odůvodněním, že sněmovna by se již měla zabývat pouze ústavním zákonem o zkrácení funkčního období současné vlády, která nastoupila do úřadu před dvěma lety. Všechny opoziční strany stejně jako vládní Most-Híd požadují vypsání předčasných voleb.

Fico jednání koalice tento týden ještě nekomentoval. Reportérovi portálu Aktuality.sk dnes na jeho dotaz, zda nabídl svou funkci, Fico řekl, že je ten poslední, s kým má zájem hovořit. Premiér se novinářům vyhnul i po jednání vlády.

Minulý týden předseda kabinetu pravidelně svolával briefingy, na kterých zejména kritizoval prezidenta Andreje Kisku za jeho návrh na zásadní rekonstrukci vlády nebo na vypsání nových voleb kvůli politické krizi po vraždě Kuciaka a jeho partnerky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner