Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci celostátních policejních útvarů bude v pondělí pokračovat ve výsleších. Při devátém jednání před poslanci promluví ministr spravedlnosti Robert Pelikán z Babišova hnutí ANO, který patřil mezi kritiky reformy. Hrozil kvůli ní dokonce svou rezignací, což později popřel. Dále budou vypovídat bývalý ministr vnitra Martin Pecina a bývalý ředitel olomoucké pobočky Generální inspekce bezpečnostních sborů Tomáš Uličný, jehož vyšetřovali Šlachtovi policisté v souvislosti s kauzou Vidkun.

Reorganizace policejních útvarů vyvolala roztržku mezi koaličními ČSSD a ANO. Zprvu ji kritizovali i někteří státní zástupci. Komise se zabývá různými podezřeními souvisejícími s postupem policejního prezidia, policistů z bývalého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu i státních žalobců Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

Výsledky vyšetřování měly být známé do konce října. Komise však ještě potřebuje vyslechnout řadu aktérů a svědků. Požádala proto o prodloužení lhůty, čemuž poslanci vyhověli. Na výslednou zprávu má čas do konce ledna.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner