TOP 09 obvinila vedení Ústeckého kraje ze zneužití školáků k předvolební propagandě. Vadí jí učebnice angličtiny pro základní školy, ve kterých je úvodní slovo hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) doplněné jeho fotografií. ČTK to řekla regionální manažerka TOP 09 Radka Ostřížová. Vedení kraje kritiku odmítlo. Podle mluvčí kraje Lucie Dosedělové nestála kraj učebnice ani korunu, školy ji navíc dostávají už druhým rokem.

Učebnice Anglické gramatické hry je určená žákům šestých tříd základních škol. Slovo hejtmana Bubeníčka je hned na první straně. „Že se učebnice angličtiny platí z krajských financí, ani tak nevadí, i když bychom mohli polemizovat o tom, zda má kraj z veřejných prostředků dotovat studijní materiál institucím, jejichž zřizovatelem není. Mnohem horší je, že ta učební pomůcka slouží jako politická propagace před krajskými volbami,“ řekl ČTK lídr kandidátky TOP 09 do krajského zastupitelstva Michal Kučera. Podle TOP 09 jde o politickou reklamu před nadcházejícími volbami.

Vedení kraje tvrzení o zneužití učebnice odmítlo. „Já si nemyslím, že je to ovlivňování, koho mají volit, až jim bude 18 let. Nevšiml jsem si, že by tam bylo, která strana to vydává. Vydává ji Ústecký kraj a zatím jsem hejtmanem Ústeckého kraje,“ řekl ČTK Bubeníček. Kromě učebnice dostaly školy pro děti i hru domino.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner