Venezuelská vláda obvinila domácí opozici a Spojené státy z plánovaní převratu v zemi na tento čtvrtek. Informuje o tom agentura AP. Opozice na čtvrtek již dříve ohlásila velkou demonstraci za referendum o odvolání prezidenta Nicoláse Madura.

Venezuelské ministerstvo zahraničí vydalo zprávu, v níž protestuje proti výzvě USA k propuštění jednoho z hlavních vůdců venezuelské opozice Daniela Ceballose. Ten byl o víkendu po roční přestávce přesunut z domácího vězení zpátky za mříže. Vláda tvrdí, že Ceballos chtěl před čtvrtečním protestem z domácího vězení utéct a uskutečnit „násilné kroky k destabilizaci země“.

„Autorství převratu plánovaného ve spolupráci s antidemokratickou opozicí a světovou pravicí na 1. září 2016 ve Venezuele je nyní zřejmé,“ uvedlo ministerstvo ve své zprávě. Vláda amerického prezidenta Baracka Obamy se podle něj „snaží destabilizovat Venezuelu s cílem legitimizovat své imperialistické plány proti míru“.

Komunistická venezuelská vláda obviňuje Washington a opozici z plánovaní převratů velmi často. Představitelé USA tato obvinění opakovaně odmítají, připomíná agentura AP.

Venezuela je již několik let v hluboké hospodářské krizi, v níž se lidem nedostává základních potravin i léků. Z katastrofální situace viní opozice i řada ekonomů ekonomickou politiku vlády.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner